Μια εικόνα 1000 λέξεις- Ούτε με το Παραλίμνι η ΑΕΛ

Η Ένωση Νέων Παραλιμνίου κατάφερε να αποδράσει με το «διπλό» από το Τσίρειο, επικρατώντας εκτός έδρας της ΑΕΛ με 1-0, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Cyta. Εντείνεται ο προβληματισμός στην ομάδα της Λεμεσού, η οποία παραμένει χωρίς βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα.

Χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος, ενώ ίσως η καλύτερη στιγμή που καταγράφηκε ήταν για τους γηπεδούχους στο 15’, όταν ο Κόστιτς απομάκρυνε δύσκολα την κεφαλιά του Τσέποβιτς έπειτα από εκτέλεση φάουλ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ είχε τις ευκαιρίες, ωστόσο η Ένωση ήταν αυτή που έφτασε στο γκολ, με τον Ρουσιά να φεύγει στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας και με εύστοχο πλασέ να γράφει το 0-1 στο 74ο λεπτό, χαρίζοντας μια πολύτιμη νίκη στους «βυσσινί».

Το σημερινό είναι και το πρώτο τρίποντο για την ομάδα του Μαρίνου Σατσιά, ενώ δίχως βαθμούς μετά από δύο αγωνιστικές παραμένει η ΑΕΛ.